FundacjaHospicjumOnkologiczne Warszawa ( 0 znajomych )


 

Podstawowe informacje  

Imię: FundacjaHospicjumOnkologiczne
Nazwisko:Warszawa
Nick:FHO
Znak zodiaku:
 
Najbliższe metro:Imielin
Numer telefonu:22 643-57-09
Komunikatory:
O mnie
 
O mnie:Hospicjum to nie miejsce gdzie się umiera – to powrót do domu. W myśl tej idei ponad 25 lat temu jeden z głównych założycieli naszej Fundacji, dr n. med. Jerzy Jarosz wraz z zespołem innych ochotników objęli opieką hospicyjną 10 domów na warszawskim Ursynowie. Była to dobrowolna i bezpłatna działalność na rzecz chorych i ich rodzin.
Każdego roku nasi lekarze, pielęgniarki, psycholog i rehabilitant obejmują fachową opieką paliatywną blisko 2 tysiące chorych i ich rodzin w opiece domowej oraz 800 pacjentów w hospicjum stacjonarnym.
Kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia i dotacje z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zapewniają około 60% rzeczywistych kosztów leczenia i opieki. Brakującą część środków Fundacja pozyskuje dzięki ofiarności tych, którzy rozumieją potrzebę pomagania innym.
Mamy nadzieję, że społeczność ursynowska nie pozostanie obojętna na losy naszych podopiecznych. Podstawową cechą społeczeństwa obywatelskiego jest świadomość jego członków potrzeby wspólnoty, zainteresowanie sprawami społeczności oraz poczucie odpowiedzialności za jego dobro.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego od 28 października 2004.
Państwa 1% pomaga nam w utrzymaniu i funkcjonowaniu hospicjum domowego i stacjonarnego.
Opieka jest bezpłatna ale aby taka nadal była prosimy o pomoc.
My pomagamy Wam pomóżcie i nam.
Przekaż nam swój 1% KRS 0000128039

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa
ul. Pileckiego 105 ; 02-781 Warszawa
NIP 521-032-98-61

TEL./FAX 22 643-57-09

Zainteresowania:

Zaloguj się

/
Zapamiętaj   

Reklama