Najnowsze wydarzenia

Gra miejska dla rowerzystów
Data publikacji:    06/05/2010 13:56   - Komentarzy: 0
Trasy rowerowe Wszyscy cykliści będą mogli w sobotę spróbować swoich sił podczas rowerowej gry miejskiej na Ursynowie. To dzielnica z dosyć gęstą siecią ścieżek. Niestety, ostatnio ich budowa niemal się tu zatrzymała. "Jeśli na rowerze czujesz się jak ryba w wodzie, a eksplorowanie wielkich nieznanych terenów to dla ciebie bułka z masłem, to Rowerowa Gra Miejska jest właśnie dla ciebie" - tak sobotnią imprezę reklamują jej organizatorzy twórcy portalu Warsawsun.pl opisującego ciekawe, mniej znane miejsca w Warszawie.

W rowerowej grze miejskiej mogą wystartować wszyscy cykliści. - Wcielą się w rolę kurierów, którzy w różnych punktach dzielnicy będą mieli do wykonania różne zadania np. przewiezienie jakiejś przesyłki. Będzie szansa, by przetestować sprawność i inteligencję w rozwiązywaniu zagadek. Wygrywa ten, kto wykona to w jak najkrótszym czasie - zapowiada Tomek Wódkiewicz z portalu Warsawsun.pl. Na najlepszych czekają nagrody przygotowane przez władze Ursynowa. Aby wziąć udział w grze, należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się na stronie http://www.warsawsun.pl/ursynow. Start w sobotę o godz. 12 przy ratuszu dzielnicy obok stacji metra Imielin.

Uczestnicy gry miejskiej będą mogli skorzystać ze ścieżek rowerowych, których na Ursynowie jest dość dużo - blisko 30 km. Najpopularniejsza jest ta wzdłuż al. KEN. Większość ścieżek powstała jednak jeszcze w latach 90., gdy Ursynów był samodzielną gminą. Wtedy drogi dla cyklistów wytyczano nie tylko przy okazji budowy nowych ulic, ale także wzdłuż istniejących jezdni. W efekcie udało się utworzyć dość rozwiniętą sieć ścieżek. Niestety, w ostatnich latach władze dzielnicy zaczęły wyznawać zasadę: ścieżki powstają tylko podczas dużych inwestycji drogowych np. przy poszerzaniu ulic. A że z budową dróg nie idzie ostatnio najlepiej, to i prawie nie przybywa nowych ścieżek. Od lat nie udaje się zlikwidować krótkich przerw między nimi. Brakuje np. zaledwie 200-, 300-metrowych odcinków na ul. Ciszewskiego - między ujęciem wody oligoceńskiej a ul. Nowoursynowską czy na ul. Roentgena od ul. Makolągwy do hipermarketu Real. - Od dłuższego czasu wysyłamy monity do Zarządu Dróg Miejskich, by wybudował te brakujące odcinki. To on zarządza tymi ulicami. Jeśli to nie przyniesie rezultatu, pewnie kiedyś sami je zbudujemy - mówi Monika Beuth- Lutyk, rzeczniczka Ursynowa. Dodaje, że dzielnica przygotowuje budowę ścieżek przy poszerzanych ulicach - Nowoursynowskiej i ostatnim odcinku Rosoła i ul. Relaksowej na Kabatach.

Debata Zielonego Mazowsza

Również w najbliższą sobotę o godz. 12 w siedzibie "Gazety Wyborczej" przy ul. Czerskiej 8/10 Zielone Mazowsze zaprasza wszystkich entuzjastów dwóch kółek na prezentację i dyskusję pt. "Rozwiązania rowerowe z różnych krajów europejskich - co można by przenieść do Warszawy". Zobaczymy przykłady m.in. z Danii i Holandii. Można oczywiście przyjechać na rowerze - pod redakcją mamy stojaki. Wejście od strony Czerniakowskiej.
Źródło: Gazeta Wyborcza


Komentarze


Dodaj komentarzZaloguj się

/
Zapamiętaj   

Reklama