Najnowsze wydarzenia

Nowe stacje Veturilo
Data publikacji:    24/03/2013 21:42   - Komentarzy: 0
Nowe stacje Veturilo na Ursynowie Wiosną system roweru miejskiego Veturilo wzbogaci się na Ursynowie o 7 nowych stacji, które uzupełnią 13 już istniejących. Tym samym Ursynów będzie drugą po Śródmieściu dzielnicą pod względem liczby wypożyczalni.
21 marca ...


...Dyrektor Zarząd Transportu Miejskiego Leszek Ruta podpisał, w obecności burmistrza Ursynowa Piotra Guziała, umowę z firmą Nextbike na montaż dodatkowych stacji m.in. na Ursynowie. Według wstępnych założeń ZTM w naszej dzielnicy w tym roku miała pojawić się 1 nowa stacja. Jednak Zarząd Dzielnicy wynegocjował z ZTM budowę dwóch wypożyczalni, w zamian za co zobowiązał się do wygospodarowania środków finansowych na kolejne 4 stacje. Kolejną stację zdecydowała się sfinansować prywatna firma.System Veturilo rozwija się na Ursynowie w sposób harmonijny dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony władz Dzielnicy. – W ubiegłym roku ZTM zaproponował na Ursynowie montaż tylko 5 stacji. W budżecie dzielnicy znaleźliśmy pieniądze na kolejne 8. Po konsultacjach ze środowiskiem rowerzystów zrzeszonym w Stowarzyszeniu Zielone Mazowsze uruchomiliśmy sensownie rozmieszczoną sieć 13 stacji na obszarze północnego i centralnego Ursynowa. Rower miejski okazał się na Ursynowie „strzałem w dziesiątkę”, dlatego uwzględniając liczne postulaty mieszkańców Natolina i Kabat zdecydowaliśmy się na sfinansowanie 4 „naszych” stacji. Z zadowoleniem przyjmuję, że na Ursynowie w Veturilo zaangażował się pierwszy podmiot prywatny i wyrażam nadzieję, że jego śladami pójdą kolejne firmy – mówi burmistrz Ursynowa Piotr Guział.W nowym sezonie uruchomione zostaną ponownie stacje, które zostały zainstalowane w 2012 roku oraz ponad 70 nowych stacji na terenie całej Warszawy. Wszystkie mają zostać uruchomione w tym samym czasie. Na Ursynowie uruchomionych zostanie dotychczasowych 13 stacji oraz 7 nowych stacji: 1 stacja sfinansowana przez zewnętrznego inwestora oraz 2 stacje finansowane przez ZTM zostaną uruchomione z początkiem sezonu, natomiast na przełomie kwietnia i maja przybędą 4 stacje sfinansowane ze środków Dzielnicy Ursynów. Łącznie do dyspozycji mieszkańców Ursynowa będzie 20 stacji i ponad 300 rowerów.Lokalizacje nowych stacji Veturilo (sfinansowane przez Urząd Dzielnicy):
- skrzyżowanie ulic: Belgradzka i Stryjeńskich

- skrzyżowanie ulic: Belgradzka i Jana Rosoła

- skrzyżowanie ulic: Wąwozowa i Stryjeńskich

- skrzyżowanie ulic: Wąwozowa i Jana RosołaLokalizacje nowych stacji Veturilo (sfinansowane przez ZTM):

- metro Natolin

- metro KabatyLokalizacja sfinansowana przez zewnętrznego inwestora:

- Poleczki Bussines ParkUruchomienie systemu Veturilo ze względu na warunki atmosferyczne przesuwa się w czasie. Jak podaje ZTM w oficjalnych komunikatach, firma Nextbike chce uruchomić stacje jeszcze przed Wielkanocą lub w pierwszym tygodniu kwietnia.Pozostaje cierpliwie czekać na uruchomienie systemu Veturilo, który cieszył się w zeszłym sezonie dużą popularnością na Ursynowie. Mieszkańcy naszej dzielnicy wypożyczyli rowery prawie 60 tys. razy! Stacje, z których rowery były wypożyczane najczęściej to Metro Imielin, Metro Stokłosy oraz Dereniowa.Komentarze


Dodaj komentarzZaloguj się

/
Zapamiętaj   

Reklama