Najnowsze wydarzenia

Akcjamiasto.pl na Ursynowie!!!
Data publikacji:    18/03/2013 17:35   - Komentarzy: 0
Akcjamiasto.pl na Ursynowie!!! Burmistrz Dzielnicy Ursynów PIOTR GUZIAŁ serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tworzeniem społeczeństwa obywatelskiego i udziałem mieszkańców w zarządzaniu miastem na spotkanie z CZESŁAWEM BIELECKIM twórcą portalu akcjamiasto.pl...

...które odbędzie się 19 marca br. (wtorek) o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Ratusza Dzielnicy Ursynów (AL. KEN 61, stacja metra Imielin). Podczas spotkania zostanie zaprezentowana idea projektu akcjamiasto.pl oraz sposób jego funkcjonowania. Wstęp wolny.

Jak czytamy na stronie projektu, akcjamiasto.pl to integrator aktywności społecznej online. Celem projektu jest stworzenie platformy dla aktywności obywateli; połączenie miasta realnego i wirtualnego dla rozwiązywania jego problemów przez społeczne akcje.

Sama identyfikacja problemu to za mało: problem trzeba rozwiązać, podejmując w tym celu odpowiednią akcję. Znowuż może być to "coś małego": petycja do prezesa spółdzielni mieszkaniowej albo dzielnicowego, zbiórka pieniędzy na zasadzenie drzew (albo zrobienie tego samodzielnie!) czy też pomoc przy robieniu zakupach niepełnosprawnemu sąsiadowi. Może być to także "coś dużego", poczynając od demonstracji, napisaniu pozwu zbiorowego, a kończąc na obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej.

Akcjamiasto ułatwia komunikację między ludźmi, którym zależy na naprawieniu otaczającej ich rzeczywistości. Liczymy na aktywizację lokalnych społeczności, ludzi o różnych umiejętnościach, wiedzy. Często pojedynczej osobie trudno jest samodzielnie brać na siebie rozwiązywanie problemów ze względu na brak czasu czy potrzebnej wiedzy, znacznie realniejsze staje się zrobienie czegoś dobrze zorganizowanej grupie. Nasza aplikacja jest skierowana do osób, które chcą zrobić coś pozytywnego, nie tylko biernie narzekać na to, co nas otacza.

Akcjamiasto.pl ma służyć życiu publicznemu naszego miasta, poczynając od kontaktów sąsiedzkich, przez wspólne przedsięwzięcia po projekty ogólnomiejskie. Chcemy służyć elitaryzmowi i współdziałaniu dla rozwoju kulturalnego, społecznego i gospodarczego we wszystkich jego przejawach.Komentarze


Dodaj komentarzZaloguj się

/
Zapamiętaj   

Reklama