Najnowsze wydarzenia

Rugby na wózkach
Data publikacji:    07/10/2012 21:45   - Komentarzy: 0
Rugby na wózkach Burmistrz Ursynowa Piotr Guział zaprasza mieszkańców do kibicowania. W najbliższy weekend (6-7 października) w Arenie Ursynów przy
ul. Pileckiego 122 odbędzie się Turniej Rugby na Wózkach Wheelchair Rugby Metro Cup 2012...


..., organizowany przez Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON”. Wstęp na wszystkie mecze jest wolny. W sobotę mecze będą rozgrywane od 10- tej do 19-tej, a w niedzielę w godz. 8.30-16.30.Mecz finałowy o 14.45.

Głównym celem Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych jest aktywacja społeczna i rehabilitacja poprzez sport osób niepełnosprawnych ruchowo- w tym szczególnie poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego.
Rugby na wózkach jest jedyną masowo uprawianą dyscypliną dla osób z porażeniem czterokończynowym. Osoby z dysfunkcjami rąk odgrywają marginalną rolę w innych grach zespołowych ze względu na zbyt duże wymagania, jakie stawiają te dyscypliny w stosunku do ich możliwości.
Stowarzyszenie koordynuje rozwój i popularyzację rugby na wózkach w Polsce. Zajmuje się przygotowaniem konsultacji, zgrupowań i sparingów dla Reprezentacji Narodowej Rugby na Wózkach i ma przygotowaną kadrę. Zawodnikami opiekują się wykwalifikowany trener, fizjoterapeuta oraz sztab szkoleniowy.Komentarze


Dodaj komentarzZaloguj się

/
Zapamiętaj   

Reklama