Najnowsze wydarzenia

Veturilo bije rekordy
Data publikacji:    11/09/2012 20:11   - Komentarzy: 0
Veturilo bije rekordy Po miesiącu funkcjonowania Veturilo najwięcej wypożyczeń było na stacji przed ursynowskim ratuszem – prawie 5,5 tysiąca. Cztery stacje miały około 2,5 tysiąca wypożyczeń, dwie około 2 tysięcy, a pozostałe 6 powyżej tysiąca.
Najpopularniejszymi trasami ...


...są przejazdy w obie strony na odcinkach pomiędzy stacją usytuowaną przy ursynowskim ratuszu a Areną Ursynów, oraz skrzyżowaniem ul. Dereniowej i Płaskowickiej.

- Cieszę się, że system roweru miejskiego się sprawdza. Rower miejski to uzupełnienie komunikacji publicznej. Gęsta sieć wypożyczalni daje możliwość szybkiego dotarcia mieszkańców do środków komunikacji miejskiej, głównie metra. Będziemy namawiać prywatnych partnerów działających na Ursynowie, takich jak hipermarkety, centra handlowe, spółdzielnie, by zaangażowali środki w uruchomienie kolejnych stacji zlokalizowanych w pobliżu ich miejsc działalności – mówi burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

System Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo został uruchomiony na Ursynowie 2 sierpnia. Umożliwia on mieszkańcom korzystanie z roweru miejskiego i szybkie przemieszczanie się na krótkich dystansach. Do dyspozycji mieszkańców są 253 rowery. Aby korzystać z systemu, należy najpierw zarejestrować się na stronie internetowej i uiścić opłatę inicjacyjną w wysokości min. 10 zł. Pierwsze 20 minut jazdy rowerem jest bezpłatne.

Z roweru miejskiego można korzystać całą dobę, przez 7 dni w tygodniu przez 9 miesięcy w roku. Szczegółowe informacje na stronie www.veturilo.waw.pl.

Dzięki inicjatywnie zarządu dzielnicy udało się rozszerzyć planowane przez ZTM w naszej dzielnicy 5 stacji rowerowych o dodatkowe 8 finansowanych z budżetu Ursynowa. Tym samym nie licząc ścisłego centrum Warszawy na Ursynowie działa największa liczba stacji spośród tych dzielnic, na których terenie został uruchomiony system. Stacje Warszawskiego Roweru Publicznego na Ursynowie umiejscowione są w 13 lokalizacjach skoncentrowanych na północnym Ursynowie, począwszy od stacji metra Ursynów do ul. Płaskowickiej.

Ursynów na uruchomienie 8 stacji „dzielnicowych” przeznaczył 200 tys. zł, a w latach 2013-2016 roczny koszt utrzymania tych stacji będzie wynosił 250 tys. zł.
Decyzję o lokalizacji stacji zarząd dzielnicy podjął po konsultacjach z przedstawicielami „Zielonego Mazowsza”, ekologicznej organizacji pozarządowej działającej na rzecz rozwoju ruchu rowerowego.


Najpopularniejsze stacje:
Metro Imielin - Ratusz Ursynów 5488
Metro Ursynów - ul. Beli Bartoka 2 2623
ul. Dereniowa - ul. Płaskowickiej 2602
Metro Stokłosy - Al. Komisji Edukacji Narodowej 2559
ul. Pileckiego – ul. Alternatywy 2377
SGGW I 2088
ul. Rosoła - ul. Wesoła 1899
ul. Ciszewskiego - ul. Pileckiego 1659
ul. Rosoła - ul. Gandhi 1581
Metro Ursynów - ul. Beli Bartoka 1516
SGGW II 1328
ul. Puławska - ul. Pileckiego 1106
ul. Romera - ul. Pieciolinii 1100
10 najpopularniejszych tras na Ursynowie:

1. Metro Imielin - Ratusz Ursynów -> ul. Pileckiego - ul. Alternatywy
2. ul. Pileckiego - ul. Alternatywy -> Metro Imielin - Ratusz Ursynów
3. Metro Imielin - Ratusz Ursynów -> ul. Dereniowa - ul.Płaskowicka
4. ul. Dereniowa - ul.Płaskowicka -> Metro Imielin - Ratusz Ursynów
5. Metro Ursynów - ul. Beli Bartoka -> Metro Imielin - Ratusz Ursynów
6. Metro Imielin - Ratusz Ursynów -> ul.Rosoła - ul. Wesoła
7. Metro Imielin - Ratusz Ursynów -> Metro Ursynów - ul. Beli Bartoka
8. SGGW I -> Metro Ursynów - ul. Beli Bartoka
9. ul.Rosoła - ul. Wesoła -> Metro Imielin - Ratusz Ursynów
10. Metro Ursynów - ul. Beli Bartoka -> SGGW I


Komentarze


Dodaj komentarzZaloguj się

/
Zapamiętaj   

Reklama