Najnowsze wydarzenia

Kary za zaśmiecanie trawnika
Data publikacji:    20/01/2012 20:21   - Komentarzy: 0
Kary za zaśmiecanie trawnika Drobni przedsiębiorcy, którzy reklamują swoje usługi na trawniku m.in. wzdłuż Alei KEN zostaną obciążeni karami nawet do kilku tysięcy złotych. Do kogo należy więc trawnik przy chodnikach?
Część przedsiębiorców niedawno otrzymała pisma z urzędu dzielnicy ...


...z informacją o wszczęciu postępowania o samowolne zajęcie pasa drogowego w celu umieszczenia reklam. Na trawnikach jest tych reklam mnóstwo, jednakże przedsiębiorcy bez nich twierdzą, że ich firmy byłyby nie do zlokalizowania. Czy to wystarczający argument by na trawniku wyrastał las zwichrowanych, byle jakich, często również zardzewiałych i zupełnie nie pasujących do otoczenia tabliczek reklamowych? Reklamy te są często nielegalne.
Przedsiębiorcy, którzy swoje tabliczki umieszczali przy ulicy Jastrzębowskiego zaświadczają, że są one zupełnie legalne, ponieważ znajdują się one na terenie należącym do spółdzielni mieszkaniowej Stokłosy, a ta pobierała za użytkowanie tejże powierzchni reklamowej comiesięczne opłaty.
Całe zamieszanie to skutek sporu między władzami dzielnicy a spółdzielnią Stokłosy. Okazało się, że urząd dzielnicy zwiększył administrowany przez siebie obszar i w związku z tym przesunęła się również granica … Jak to możliwe żeby spółdzielnia nie wiedziała, jakimi terenami administruje, i dopuściła do wprowadzenia przedsiębiorców w taki błąd…


Komentarze


Dodaj komentarzZaloguj się

/
Zapamiętaj   

Reklama