Najnowsze wydarzenia

Most Północny - będzie przewrót w ZTM
Data publikacji:    04/01/2012 11:30   - Komentarzy: 0
Most Północny Otwarciu nowego mostu na północy Warszawy miały towarzyszyć jedynie drobne zmiany, tymczasem szykuje się niezła rewolucja. Niezadowolenie rośnie w związku z wycofaniem linii 510 spod CH Arkadia, nie wiadomo też, co stanie się ze skróconą trasą autobusu 503.

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia szef ZTM Leszek Ruta zapewniał, że otwarcie mostu spowoduje jedynie niewielkie korekty tras autobusów, pomimo to użytkownicy transportu miejskiego będą prawdopodobnie jeździć naokoło i z przesiadkami.

Największe zastrzeżenia pojawiają się odnośnie linii 510. Trasa będzie prowadziła na dworzec okrężną drogą.

Zmiany przewidywane są również w trasach następujących linii: 195, 503 (będzie dojeżdżać zapewne z Ursynowa do pętli autobusowej Konwiktorska), 101, 404, 508, 510, E-4, E-8, N-53, N13, N63.

I jak tu zachęcić mieszkańców do porzucenia samochodów i przerzucenia się na metro skoro np. 101, które mieszkańców zachodniej części Białołęki wioząc do stacji metra Młociny zatrzymywać się będzie na każdym przystanku – a jest to jedyna regularnie kursująca linia na tym odcinku.

Zlikwidowane prawdopodobnie zostaną przez ZTM E-4, E-8, a linia 508 miedzy stacjami Marymont i Młociny będzie przejeżdżać dwa razy przez Wisłę.
Komentarze


Dodaj komentarzZaloguj się

/
Zapamiętaj   

Reklama