Najnowsze wydarzenia

Dyrektorowi szkoły grozi 5 lat więzienia!
Data publikacji:    01/01/2012 14:50   - Komentarzy: 1
Dyrektor fałszował wpisy do dziennika Jak to możliwe, że uczniowie nie chodząc na lekcje – dostawali oceny i byli zwyczajnie dopuszczani do matury. Oto i zdaniem prokuratury zwyczaje elitarnej szkoły amerykańskiej na Ursynowie.
Już w piątek mokotowska prokuratura skierowała oskarżenie...


... przeciwko wicedyrektorowi International American School of Warsaw przy ul. Dembego. Mamadou C.

Zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności za fałszowanie wpisów w dziennikach szkolnych.

Wiosną tego roku rozpoczęto śledztwo. Kurator i prokuratura otrzymała informację o oszustwie od byłej nauczycielki zespołu szkół na Kabatach.

Z informacji mokotowskiej prokuratury dowiedzieliśmy się, że w dzienniku odnotowane były lekcje, które się nigdy nie odbyły, a uczniowie na tych oto fikcyjnych zajęciach otrzymywali oceny, m.in. na podstawie, których dopuszczani byli do międzynarodowej matury.

Wicedyrektorowi szkoły zostały postawione dwa zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Pierwszy wiąże się z wpisywaniem do dziennika klasy trzeciej liceum fałszywych danych – to spowodowało m.in. dopuszczenie do międzynarodowej matury osób, które prawdopodobnie nie powinny otrzymać takiej możliwości. Dopuszczeni do matury zostali uczniowie, którzy nie zjawiali się m.in. na zajęciach z chemii w języku polskim i angielskim. Odpowiedzialność poniesie Wicedyrektor również za podrobienie podpisu nauczyciela geografii w kwietniu 2007 r.

Wicedyrektor przyznał się do winy - grozi mu do pięciu lat więzienia.
Władze oświatowe prawdopodobnie rozważą unieważnienie egzaminu maturalnego poszczególnych uczniów, których dotyczy sprawa.


KomentarzeUczen IA...
   

27/11/2012 22:00

To moj dyrektor szkoly i to wszystko to klamstwa wiec wszyscy idioci co to napislai klamia!

< Poprzednia strona 1 | Następna strona>

Dodaj komentarzZaloguj się

/
Zapamiętaj   

Reklama