TEMATY URSYNOWSKIE > Rozrywka, imprezy, kultura... > Teatr Wolandejski zaprasza: "Sen nocy letniej" - pożegnanie z tytułem - 4,5 grudnia

NAPISZ

Teatr Wolandejski zaprasza: "Sen nocy letniej" - pożegnanie z tytułem - 4,5 grudnia

woland...
  (3) 


01/12/2010 01:33

Dom Kultury Stokłosy
ul. Lachmana 5
4,5 grudnia, godz. 19:00

Zapraszamy na ostatnie dwa spektakle "Snu nocy letniej".
4 i 5 grudnia żegnamy się z częścią naszej historii - spektaklem, przez którego dwie wersje (premiery 2005 i 2008) i 16 osobową obsadę przewinęło się 40 aktorów.

BILETY w cenie 10 zł można rezerwować pod:
http://wolandejski.pl/rezerwacje
...
Ponad 400 lat temu Shakespeare napisał tekst ukazujący złożoność ludzkich uczuć i wynikających z nich postępków. W XXI wieku Teatr Wolandejski zaprasza Was do zinterpretowania tego dzieła na nowo.

Główni bohaterowie są młodzi, więc naturalnie wciąż jeszcze kształtują swój światopogląd.
Hermia, Helena, Lysander, Demetriusz próbują odnaleźć jakieś stałe wartości, które pozwolą im wyjść ze świata chaosu Aten "rządzonych" przez psychicznie chorego Tezeusza. Do działania pobudzają ich różne odcienie miłości - od prawdziwego kochania do zwierzęcego pożądania.

Z królestwa demoralizacji, plugastwa i brudu trafiają do Lasu, w którym obowiązują tak poszukiwane stałe, konserwatywne, nienaruszalne zasady. A jednak to ten spokojniejszy, bardziej estetyczny świat skazany jest na zagładę. Dlaczego?

Zapraszamy Was na spektakl przesycony słowem GRA. Ateńskie gbury w obcisłych kostiumach zagrają w wielobarwnym świecie gier podlegających przypadkowi, Sędzia Puck otworzy przed nami spowity w czerń i biel leśny świat gier z zasadami, a czworo bohaterów tej niezwykłej Nocy podejmie się trudnej gry o odnalezienie się świecie wartości. Czy im się to uda?

Cytuj     Odpowiedz     

Zaloguj się

/
Zapamiętaj   

Reklama